۱۱ توصیه برای سرپا نگه‌داشتن خودرو

در دنیای امروز نظاره‌گر این هستیم که خودروها جایگاه اساسی‌تری در زندگی ما پیدا کرده‌اند و در اکثر اوقات حضور آن‌ها باعث می‌شود تا ما زندگی راحت‌تری را تجربه کنیم،همین موضوع باعث شده است که در سراسر دنیا حجم تولید خودروها زیاد شود و بیشتر وارد زندگی انسان‌ها شود. با توجه به اینکه امروزه خودروها جزئی جدانشدنی از زندگی ما شده‌اند؛ پس ما هم باید به آن‌ها به عنوان عضوی از خانواده اهمیت بدهیم و از سلامتی آن‌ها آگاه باشیم.

احتمالا در زندگی روزمره این جمله را زیاد شنیده‌اید که پیشگیری بهتر از درمان است. این موضوع در مورد خودروها هم صادق است. ما می‌توانیم با چند بررسی کوچک روزانه یا هفتگی، از مشکلات احتمالی خودروی خود با خبر شویم و به راحتی خودرویمان را برای مدتی طولانی سرپا نگه‌داریم و در مراحل اولیه به تعمیرگاه‌های مجاز خودروی  خود مراجعه کنیم تا از خرج‌های بیشتر برای خودرو جلوگیری کنیم.

ما در این مطلب قصد داریم تا چند مورد از این بررسی‌های کوچک ولی مهم به منظور سرپا نگه‌داشتن خودرو را برای شما بازگو کنیم.

  • مطالعه دفترچه راهنمای خودرو

یکی از مسائلی که صاحب یک خودرو باید به آن اهمیت بدهد، مطالعه دفترچه راهنمای خودرو است زیرا در آن نکات مهم و نحوه استفاده صحیح از آن خودرو بیان شده است.

  • کنترل میزان آب و روغن خودرو

بهتر است در فواصل کوتاه مدت میزان آب و روغن‌ خودرو مورد بررسی قرار گیرد تا از مشکلات جدی‌تر در خودرو پیشگیری شود.

  • توجه به سیستم خنک‌کننده خودرو در کل سال

توصیه می‌شود که ماهی یک بار کولر خودرو را به مدت چند دقیقه جهت مخلوط شدن گاز با روغن مخصوص آن و جلوگیری از فاسد شدن آن روشن نمایید.

  • تمیز نگه‌داشتن خودرو

بدنه خودرو هم به اندازه مسائل فنی آن نیاز به رسیدگی دارد و باعث می‌شود که خودرو هم از لحاظ ظاهری زیبا به نظر برسد و هم تضمینی برای حفظ سلامتی رنگ بدنه خودرو است. واکس و پولیش سالیانه بدنه خودرو یکی از راه‌های مناسب برای حفظ کابین خودرو است.

  • روغن‌کاری اجزای متحرک خودرو

هر قطعه متحرکی برای سالم ماندن نیاز به روغن دارد، روغن‌کاری در زمان‌های مشخص به افزایش عمر قطعات خودرو منجر می‌شود.

  • توجه به صداهای غیرطبیعی خودرو

صدای طبیعی خودروی خود را بشناسید. در این صورت است که اگر صدایی مضاعف بر حالت طبیعی را شنیدید، سریعا دنبال علت آن بگردید چون معمولا تغییر صدا در خودرو می‌تواند یکی از نشانه‌های شروع خرابی قسمتی از خودرو باشد.

  • سرویس‌‌های دوره‌ای خودرو

مراجعه به تعمیرگاه مجاز خودروی خود جهت تعویض روغن ، فیلتر، شمع ، تسمه، وایر، لنت ترمز و غیره در زمان معین به خودروی شما کمک می‌کند تا سلامت بماند و عمر آن افزایش پیدا کند.

  • بررسی وضعیت لاستیک و فشار باد آن‌ها

وضعیت عاج لاستیک‌ها و فشار باد آن‌ّها را حداقل ماهی یک بار چک کنید. میزان فشار باد توصیه شده توسط کمپانی، اکثراً در پشت درپوش درب باک بنزین و یا داخل درب صندوق عقب و یا روی ستون وسط سمت راننده نوشته شده است.

  • بازدید حداقل سالی یک مرتبه قطعات لاستیکی و پلاستیکی خودرو

برخی از قطعات مهم پلاستیکی و لاستیکی خودرو همانند شلنگ‌های آب، سوخت‌رسانی و ترمز حتماً باید بازدید شوند و در صورت ترک داشتن و معیوب بودن باید تعویض گردند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

توجه به دود خروجی از اگزوز خودرو می‌توانیم بفهیم که در دل خودروی ما چه می‌گذرد. جالب است بدانیم که رنگ‌های مختلف می‌تواند معنی‌های مخصوص خود را داشته باشد.

  • توجه به علامت‌های هشدار در پشت آمپر خودرو‌ها

علامت‌های هشدار دهنده در پشت آمپر خودرو‌ها یکی از ملزوماتی است که هر راننده باید با آن آشنایی داشته باشد؛ آشنایی با این هشدارها می‌تواند از تحمیل هزینه‌های گزاف تعمیرات خودرو با انجام عکس‌العمل مناسب نسبت به آن‌ها جلوگیری کند.

منبع : آرین موتور

 

شما مشتریان عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خودروهای میتسوبیشی و همچنینمشاوره خرید با شماره تلفن پنج رقمی 87160 تماس بگیرید.

نظرات کاربران

در مورد این خبر نظر دهید. ایمیل و شماره تماس فقط برای مدیریت نمایش داده می شود.

   

اطلاعات تماس

آدرس: تهران، بلوار میرداماد بین اتوبان مدرس و بلوار آفریقا پ 394 کدپستی 1518963917
تلفن تماس : 87160 - 021 فکس 88678273

Number 394 Mirdamad Blvd, Tehran, Iran Postal Code 1518963917

نمایندگی میتسوبیشی

تمامی حقوق برای اتو پیشتاز محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت طراحی وب سایت پردو

اشتراک خبرنامه

برای دریافت آخرین اطلاعات و اخبار، مشترک خبرنامه شوید